Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Jolene (2008) watch online
Sinners and Saints (2010) online
Into the Abyss (2011) online

Turystyka

Aktualności z klas turystycznych

Aktualności z klas turystycznych, relacje z wycieczek, informacje o zawodach oraz zdjęcia znajdziecie Państwo na stronie:

https://www.facebook.com/klasyturystyczne. Zapraszamy !

Wyjazd integracyjny klasy turystycznej

Jak co roku, uczniowie nowego rocznika uczestniczyli w pierwszym wyjeździe turystycznym. Czekały tam na nich liczne atrakcje takie jak nocne gry terenowe, zjazdy linowe, zawody na orientację, paintball oraz zabawy integracyjne. Wszyscy się wzajemnie poznaliśmy, zobaczyliśmy kto jest dobry w której dyscyplinie i na kogo możemy zawsze liczyć. Było dużo uśmiechu i świeżego powietrza.

Zdjęcia można zobaczyć pod tym adresem.

Spacer po Parku Oliwskim - odpowiedzi dla uczestników gry podczas festynu

Podczas festynu "Viva Oliwa" uczestnicy mogli przejść się edukacyjną trasą po Parku Oliwskim, taką jaką pokonują uczniowie klas turystycznych.

viva

Poniżej podaję odpowiedzi dla tych którzy wzięli udział w zabawie:

1. Topola wielkolistna,

2. Zakaz wjazdu, zakaz postoju,

3. Dąb szypułkowy,

Czytaj więcej: Spacer po Parku Oliwskim - odpowiedzi dla uczestników gry podczas festynu

Zwiedziliśmy Gdynię

Uczniowie klasy trzeciej zwiedzali w marcu Gdynię. Trafiliśmy akurat na ciepły i wiosenny dzień. Pokonaliśmy razem długą trasę od Stoczni przez Nabrzeże Francuskie aż po Śródmieście Gdyni. Prócz magazynów portowych, pomnika Poległych Stoczniowców i wysokościowca Sea Tower zobaczyliśmy też miejsce gdzie kręcono podobno najpopularniejszy klip zeszłego roku "Ona tańczy dla mnie".

port

IIIc przy wejściu do portu w Gdyni

 

Czytaj więcej: Zwiedziliśmy Gdynię

Zwiedzanie z mapą, bardzo starą mapą

Uczniowie klasy drugiej zwiedzali nasze miasto w sposób dość nietypowy. Klimat jaki panował w styczniu nie zachęcał do dłuższych wyjść, dlatego Główne Miasto zwiedzaliśmy z mapą opracowaną według planu sztokholmskiego z 1600 roku. Na tej mapie zaznaczono punkty gdzie na uczniów czekały zagadki. Dzięki temu uczniowie zobaczyli dużo, dość szybko i myślę, że w ciekawy sposób. Metą były gościnne progi PTTK w Bramie Krowiej.

sobieski

W każdym punkcie na uczniów czekało zadanie. Tu musieli znaleźć informację gdzie pomnik stał 100 lat temu.

 

Czytaj więcej: Zwiedzanie z mapą, bardzo starą mapą

Joomla Template - by Joomlage.com